Jdi na obsah Jdi na menu
 


sport

 Fred Cibulka, sportovní žurnalista: Sport je fyzická námaha, dobrovolně podstoupená s použitím jistého důvtipu k získání harmonického vývinu svalu i jiných orgánu, sloužící k dosažení nejvyšších met na závodišti.

Tonda Duha, rekordman v plavání na 400 m kraul: Sport nejni žádný koupání nebo plavání na znaku s verzinkem. To se musí poctivě táhnout rukama a bezvadná práce nohou je taky důležitá.


Josef Rohlejsek, spisovatel a předseda šachového klubu Kůň: Sport, zejména šachový, je milým osvěžením po těžké duševní práci.

Láďa Hoření, tercián: Sport je, když má náš tělomrsk chřipku a místo těláku deme čutat.

Jenda Třeštík, cukrář a vytrvalec ve výslužbĕ: Pro sport není u nás porozumění, spíš takhle pro fotbal. U nás si živnostník nemůže dovolit běhat v tričku po měste, neb se zesměšní a obchod hyne. Na malým měste je to těžký.

Pan Smrčka, hostinský a majitel kantýny na hřišti S.K. Aston Villa Zdebuzeves: Sport je náramně zdravá věc a měl by se hojnějc propagovat.

Bob Řízek, mistr kohoutí váhy: Sport miluju a často ho provozuju. Až si nadělám s boxu nejaký mergle, nechám toho a budu pěstovat sport. Hlavně kenu a taky si koupím bouráka, forga nebo aerovku padesátku.

Vittorio Rapidissimo, automobilový zavodník: Sport je ideální prostředek k cvičení odvahy, energie a zocelení nervu. Vychovává celé může a kombinován s tenisem a turistikou podporuje trávení.

Sigimer Koňas, spolujezdec na sidecaru: Sport je pohyb na zdravém vzduchu.

Václav Polásek, správce kurtů L.T.C. Úředníci Kačerov: Sport je frajeřina pro vytahováky a jejich paničky. Za tři sta měsíčně div že něchtej, aby jim človek pěstoval na kurtě lekníny.

Augustin Šeda, profesor latiny: Sport mírně provozovaný, míním tím hlavně vydatné procházky a studenou sprchu, má blahodarný účinek na cívy a celou tělesnou soustavu. Nadměrné pěstování sporta je zhouba, vede k obhroublosti a odvádí mládež od studia.

Antonín Palivec, hostinský: Sport je důležitej pro živnostníka; aspoň se mi hosti nebavěj vo politice. Drív sme to v cizině vyhrávali, ale teď to stojí všechno za ...

Václav Korejs, pokladník sportovního klubu: Sport zušlechťuje po stránce tělesné i duševní. Je to dále důležitý hospodářský činitel.

Kája Racek, stroke juniorské osmy: Sport veslařský je těžkej chlebíček.

Jan Titĕra, soukromník a předseda filatelistického kroužku: Sport, hlavně sběratelský, rozširuje duševní obzor. Ale jde to do kapsy.

Muž z lidu: Sport, to jako teda tendle fotbal, má svůj velikej význam. A to nejen pro široký lid, nýbrž i pro rádio a cizinu, která dovede ocenit fér hru našich reprezentantu.

Docent sociologie: Sport je sociologický zjev biologické povahy, vzniklý reakcí půdové pohybovosti lidského kolektivu na sedavý způsob života doby osvícenské.

Ctibor Řápek, řeckořímský zapasník: Sport je doklad toho, že tadleta myšlenková inteligence vítězí nad brutální silou.

Plukovník Edgar Rice, Lahore, Sloní Brod nad Gangem: Sport a whisky jsou jedinou vzpruhou gentlemana v koloniální posádce. Za nejskvělejší sport považuji lov na domorodce.

Paní Marie Koutná, posluhovačka: Sport je plejzír pro bohatý lidi, který nevědí roupama co delat. Chudej člověk je za celej boží den tak utancovanej, že ma večír jedinou myšlénku na postel.

Marcel La Cina, záhadný markíz a pilný navštĕvník koňských dostihů: Sport je dobrým prostředkem k zahnání nudy a příjemným nervovým vzrušením. Cením jej výše než ruletu a gotes.

Ustaraná matička: Já tem dětem ten sport přeju, ale kde má jeden brát pořád na nový podrážky?

Camille Kořínek, lyrický basník a estét: Sport je modloslužba Molochu svalu, atavistický projev moderních primitivu, hovíci animalním pudům nejnižšich vrstev.

Vlastiboj Zákrejs-Lech Slavínský, básník, lyžař a estét: Sport je odkaz staré Hellady, píseň svalu, hymnus věčného mládí a krásy.

Venca Vokurka, centrforvard, internacionál, zlatý hoch a reprezentant: Sport je blbá dřina a vobětavej výkon, dát se vokopávat za pár kaček pro zábavu pitomejch fandu.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář